Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Czym jest terapia systemowa?

Rodzina dla wielu z nas jest bardzo, bardzo istotna. Czasami jednak nie możemy dogadać się z niektórymi członkami, przez co w domu coraz częściej wybuchają kłótnie oraz spory, praktycznie nie do rozwiązania.

Istnieją jednak sposoby na poprawienie relacji w prosty sposób – tak właśnie działa terapia systemowa, która pozwala na pogodzenie się członków rodziny.

Jak działa terapia systemowa?

W tej terapii bierze udział większa liczba osób. Chcą oni poprawić swoje relacje, ich funkcjonowanie. Jej ważnym punktem jest moment przedstawienia swoich historii, czyli dokładnie punktu widzenia, tego, jak się w rodzinie czuje. Dlatego ta terapia często jest utożsamiana z terapią rodzinną. Nie dotyczy jedynie dzieci poniżej 7. roku życia. Bardzo ważne jest wszak, by w rodzinie wszystko funkcjonowało jak należy. Równowaga między poczuciem ja, a przynależnością do rodziny jest szalenie istotna. Zdarza się jednak, że zostaje zachwiana, z wielu różnych względów. Co wtedy należy zrobić?

Przywrócić prawidłowe funkcjonowanie, najlepiej z pomocą terapeuty. To on pomaga w ustaleniu od nowa reguł komunikacji w rodzinie, w określeniu ról i sposobów na wyrażanie oraz przeżywanie emocji. Umożliwia znalezienie lepszego, zdrowego sposobu na rozwiązywanie konfliktów, co także jest ważne.

Więcej na: donatakurpas.pl

Kto może udać się na terapię systemową?

Główny cel w przypadku tej terapii to zmiana struktury rodziny po to, by jak najszybciej i najmniej boleśnie wyszła ona z sytuacji kryzysowych. Najważniejsze jest to, aby na sesjach pojawiać się w tym samym składzie i aby każdy z członków rodziny brał udział w procesie zmiany, a także by przestrzegał wyznaczonych reguł. Dzięki temu można będzie swobodniej wyrażać myśli, a także uczucia. Rozmowa nie będzie bombą, która nagle wybuchnie, a umiejętnym przedstawieniem swojego stanowiska. Dzięki tej terapii można wprowadzić harmonię, nawet podczas omawiania skomplikowanych i zawiłych trudności. Bo w końcu wszystkie problemy można rozwiązać.

Udaj się z rodziną do specjalisty, jeżeli zobaczysz, że coś zaczyna się psuć, jeżeli masz do czynienia z rodzinnym kryzysem. Idź do terapeuty w momencie, w którym dziecko przeżywa ciężkie chwile, jest lękliwe lub ma depresje. Idź również w przypadku kłopotliwych czy agresywnych zachowań. Psychoterapia Wrocław pomoże stworzyć strukturę rodziny, naprawić to, co uległo destrukcji, z punktu widzenia dziecka czy osoby dorosłej, rodzica.

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Jak wygląda praca psychologa policyjnego? Wywiad

Jak wygląda praca psychologa policyjnego? Ile zarabia psycholog policyjny? Jakie dodatkowe kursy trzeba ukończyć? Na te i inne pytania odpowie nam Anna,...

Czytaj więcej

Czy warto iść do psychologa?

Trudne sytuacje oraz narastające problemy zdarzają się w życiu każdego. Nie każdy potrafi jednak radzić sobie z nimi w skuteczny sposób, co może b...

Czytaj więcej

Terapia par – czy to już czas?

Zazwyczaj decyzja o pójściu na terapię dla par wiąże się z dużą odwagą i poprzedzona jest długim procesem decyzyjnym. Obecnie związki raczej ko...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.