Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Jak znaleźć pracę na studiach?

Wielu studentów, już na początku swojej przygody na uczelniach wyższych, zdaje sobie sprawę, że bez doświadczenia, znalezienie dobrze płatnej pracy po otrzymaniu dyplomu jest praktycznie niemożliwe. Nie dziwi więc, że większość współczesnych żaków, nawet tych studiujących dziennie, decyduje się na połączenie nauki z pracą. Ty też chciałbyś należeć do tej grupy, ale nie wiesz od czego zacząć? Wszystko wskazuje na to, że koniecznie musisz przeczytać nasz najnowszy wpis! Podpowiadamy, jak znaleźć pracę na studiach.

Zadbaj o swoje CV

Wiesz jaki jest najczęściej popełniany błąd studentów poszukujących pracy? Odpowiedź może wydać Ci się banalna, ale pracodawcy jak jeden mąż zgadzają się co do tej kwestii – nieatrakcyjne CV odstrasza bardziej niż brak doświadczenia. Nie chcesz być jak Twoi rówieśnicy? Zadbaj o swoje CV! Przede wszystkim musi być ono poprawne pod względem ortograficznym i stylistycznym. Zanim wyślesz je do potencjalnego szefa, sprawdź czy w tekście nie ma błędów i literówek (dla pewności możesz je dać do przejrzenia rodzicom lub kolegom – druga korekta zawsze się przyda). Do tego, uwzględnij w nim wszystkie potrzebne informacje – dane kontaktowe (adres e-mail powinien zawierać Twoje imię i nazwisko, wszelkie zdrobnienia lub ksywki są bardzo nieprofesjonalne), informację o wykształceniu, zainteresowaniach (pamiętaj, że powinny być uszczegółowione; kino brzmi zbyt ogólnie, natomiast już kino nowej fali mówi o Tobie zdecydowanie więcej), klauzulę o przetwarzaniu danych oraz, oczywiście, doświadczenie (jeśli masz go niewiele, weź pod uwagę uczelniane konferencje, staże, działalność w samorządzie, itp.).

Skorzystaj z usług agencji pracy

Zastanawiasz się, gdzie szukać pracy? Na pewno sprawdzą się tradycyjne ogłoszenia (teraz głównie w internecie) – warto śledzić na bieżąco portale, zarówno te regionalne, jak i te o większym zasięgu. Sprawdzi się też utworzenie konta na LinkedIn. Studiujesz dziennie i obawiasz się, że w internecie i social media będą dominowały oferty na cały etat? Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie agencja pracy, np. taka jak https://www.gppeople.pl. Zastanawiasz się dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, bez problemu znajdziesz pracę nawet gdy nie masz doświadczenia – agencje posiadają szereg ofert dla osób dopiero rozpoczynających swoją karierę zawodową. Po drugie, możesz dostosować pracę pod rozkład zajęć na uczelni – agencje zatrudniają nawet na ¼ etatu! Po trzecie, masz szansę wybrać ofertę pracy tymczasowej, np. na miesiąc. W ten sposób możesz to pogodzić np. ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną.

Odwiedź uczelniane biuro karier

Nie zapominaj, że studia to Twój ogromny atut, który nie wszyscy ludzie w Twoim wieku mają. Nie wiesz jak go wykorzystać? Przede wszystkim regularnie odwiedzaj biuro karier – stacjonarne i wirtualne. Dlaczego? Uczelniana baza dysponuje ofertami od największych lokalnych pracodawców. To duży plus, bo masz szansę rozpocząć karierę w firmach o doskonałej renomie. Oprócz tego, oferty kierowane do biur karier są dostosowane do potrzeb studentów. Tacy pracodawcy zdają sobie sprawę, że godziny pracy muszą być dopasowane do planu zajęć oraz kierunków studiów, które otworzyła uczelnia. Dzięki temu, już na pierwszym czy drugim roku, możesz rozpocząć pracę w zawodzie!

artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Jak wygląda praca terapeuty uzależnień? - wywiad

Jak zostać terapeutą uzależnień? Ile zarabia terapeuta uzależnień? O czym pamiętać przy wybieraniu tej ścieżki zawodowej? Na te i inne pytania od...

Czytaj więcej

Najlepsze prezenty dla psychologów

Święta, urodziny, obrona pracy dyplomowej… Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla studenta psychologii, a może dla świeżo upieczonej absolwentk...

Czytaj więcej

Jak wygląda praca nauczyciela wspomagającego-terapeuty? Wywiad

Jak wygląda praca nauczyciela wspomagającego? Ile zarabia nauczyciel wspomagający? Jakie dodatkowe kursy trzeba ukończyć? Na te i inne pytania odpowie...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.