Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Jakie studia podyplomowe dla nauczycieli?

Edukacja to jedna z tych dziedzin, która wymaga ciągłego rozwijania. Nauczyciele, zarówno Ci z przedszkola jak i z liceum, doskonale wiedzą, że jeśli chcą utrzymać swoje stanowiska, muszą się dokształcać. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób związanych z nauczaniem decyduje się na rozpoczęcie studiów podyplomowych. Uczelnie szybko podchwyciły ten trend i uzupełniają swoje oferty o kierunki przygotowane z myślą o nauczycielach. W najnowszym wpisie prezentujemy kilka najciekawszych.

Nowoczesne technologie w edukacji i kształceniu

Uczysz w szkole, ale często też prowadzisz kursy i zajęcia doszkalające dla nauczycieli? W takim razie powinny zainteresować Cię studia z nowoczesnych technologii w edukacji i kształceniu. Jakie zajęcia będziesz realizować w czasie nauki? Takie, które podniosą Twoje kompetencje – zarządzanie projektami informatycznymi, zarządzanie komunikacją w projekcie, komunikacja z osobą uczącą się oraz zarządzanie informację. Do tego, dowiesz się więcej na temat metod aktywizujących, metodyk projektów, wykorzystywania internetu w pracy nauczyciela oraz psychologii ogólnej i psychologii rozwojowej. Dlaczego warto zdecydować się na takie studia? Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim Twoje zajęcia staną się bardziej atrakcyjne i z pewnością zaciekawią uczniów w każdym wieku.

Praca z dzieckiem autystycznym lub ze spektrum autyzmu

Rodzice dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami autystycznymi przykładają bardzo dużą uwagę do jakości kształcenia swoich dzieci, co zaowocowało dużym zapotrzebowaniem na nauczycieli specjalizujących się w tej dziedzinie. Jesteś po pedagogice? Zapisz się na „podyplomówkę” z pracy z dzieckiem autystycznym lub ze spektrum autyzmu (ten kierunek dostępny jest m.in. w http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe). Na uczelni poznasz najważniejsze zaburzenia spektrum autyzmu, metody terapeutyczne wykorzystywane w pracy z dziećmi cierpiącymi na autyzm oraz problemy społeczne i komunikacyjne, z którymi się one borykają. Te studia powstały nie tylko z myślą o absolwentach pedagogiki, ale także psychologach, fizjoterapeutach, logopedach, którzy na co dzień w swojej pracy stykają się z osobami dotkniętymi autyzmem.

Oligofrenopedagogika

Oligofrenopedagogika to kierunek dla pedagogów i nauczycieli, którzy współpracują z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Na zajęciach dowiesz się więcej na temat diagnostyki psychopedagogicznej, psychologii klinicznej, psychopedagogiki rodziny, rewalidacji indywidualnej, diagnozy i terapii w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nie obce będą Ci też takie zagadnienia jak dydaktyka specjalna, technologie informacyjne w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną czy psychologia rehabilitacji. Po obronie dyplomu bez problemu możesz rozpocząć pracę w placówkach, które zajmują się kształceniem osób z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Jak wygląda praca terapeuty uzależnień? - wywiad

Jak zostać terapeutą uzależnień? Ile zarabia terapeuta uzależnień? O czym pamiętać przy wybieraniu tej ścieżki zawodowej? Na te i inne pytania od...

Czytaj więcej

Najlepsze prezenty dla psychologów

Święta, urodziny, obrona pracy dyplomowej… Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla studenta psychologii, a może dla świeżo upieczonej absolwentk...

Czytaj więcej

Jak wygląda praca nauczyciela wspomagającego-terapeuty? Wywiad

Jak wygląda praca nauczyciela wspomagającego? Ile zarabia nauczyciel wspomagający? Jakie dodatkowe kursy trzeba ukończyć? Na te i inne pytania odpowie...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.