Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Najlepsze prezenty dla psychologów

Święta, urodziny, obrona pracy dyplomowej… Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla studenta psychologii, a może dla świeżo upieczonej absolwentki?

Postanowiliśmy zasięgnąć porady u samych zainteresowanych i przeprowadziliśmy krótką ankietę na naszej grupie na Facebooku (Psycholog szuka pracy - Psychopraca.net), w której zapytaliśmy, jaki prezent (związany z branżą) marzy się naszym psycholożkom i psychologom - nie tylko na Gwiazdkę. W oparciu o jej wyniki, ale również o nasze własne doświadczenia i efekty długich poszukiwań w internecie, prezentujemy Wam listę najlepszych prezentów dla psychologów.
 

1. Szkolenia i kursy, czyli prezenty dla psychologów, które wygrały w naszej ankiecie.

Nasi użytkownicy postawili na ambicję i rozwój - “szkolenia i kursy” otrzymały aż 101 głosów. Ten wymarzony prezent dla psychologa zajął pierwsze miejsce w ankiecie i zostawił konkurencję daleko w tyle. 
Jeśli szukasz prezentu dla studenta czy absolwenta psychologii, którego doskonale znasz, zapewne nie musimy Ci nawet podpowiadać, jakie szkolenie będzie najlepsze - sam/a wiesz, że właśnie pisze doktorat z psychologii rozwoju dziecka, albo że godzinami przesiaduje w bibliotece, czytając książki o psychoterapii.

Jeśli jednak nie masz pewności, jakie szkolenie byłoby najbardziej trafione, postaraliśmy się wybrać kilka uniwersalnych, a jednocześnie ciekawych szkoleń online.

Szkolenia online mają wiele zalet, zwłaszcza jeśli są kupowane na prezent:

✔️ Sprawdzą się niezależnie od miejsca zamieszkania obdarowanej osoby; 

✔️ Nie musisz znać jej dokładnego grafiku zajęć: może zasiąść do szkolenia kiedy tylko chce. Unikniesz sytuacji, w której termin wykupionego przez Ciebie szkolenia pokrywa się akurat z jej zaplanowanym wyjazdem w góry;

✔️ Nie wymagają poświęcania czasu na dojazd;

✔️ To dobry prezent dla studentów psychologii - ich tematyka jest dość ogólna i przystępna, ale poszerzająca horyzonty.

Mają również pewne wady:

❌Z uwagi na wyżej wymienioną (ogólną i nieco popularnonaukową) tematykę, mogą być złym wyborem dla doświadczonych psychologów;

❌ Wymagają dobrej znajomości języka angielskiego.

Jak kupić szkolenie online na prezent? To bardzo proste. Wejdź na stronę wybranego kursu (linki poniżej). Po prawej stronie, nad ceną i ikoną kursu, znajdziesz przycisk “Podaruj komuś ten kurs”. Następnie musisz podać imię, nazwisko i mail osoby, którą chcesz obdarować. Trzeba podać też datę, w której prezent ma przyjść na podany adres mailowy  (np. 24. grudnia). Jeśli wolisz bardziej “namacalne” prezenty, możesz podać datę np. o jeden dzień późniejszą, a w dniu “prezentowym” wręczyć piękną kartkę z - opcjonalnie - nazwą kursu i informacją, że niespodzianka pojawi się na mailu. :)

Na prezent dla studenta psychologii polecamy kursy:

1. Understanding Psychology - Getting to Know Psychology (34,99 pln)

“To kurs wprowadzający dla studentów, którzy chcą poznać podstawy rozumienia psychologii.
Ten kurs jest bardzo łatwy i prosty do zrozumienia, nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia psychologicznego."

Dla kogo?

✔️ Dla początkujących studentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o podstawach rozumienia psychologii.

Kupisz tutaj:

Understanding Psychology - Getting to Know Psychology

 

2. The Science of Leadership (34,99 pln)

“Spodziewaj się narzędzi - konkretnych i prostych narzędzi - z których będziesz mógł/mogła od razu korzystać razem ze swoim zespołem i współpracownikami. Celem tego kursu jest otwarcie drogi do nowego rozumienia motywacji i komunikacji, w stronę nowego, wysoce skutecznego i trwałego modelu przywództwa XXI wieku.
Ale przede wszystkim moim celem jest, abyś pod koniec tego kursu, jako menedżer i jako lider, zrozumiał(a), jak ważną rolę odgrywasz w swoim zespole i jego sukcesie. I że będziesz w stanie wykorzystać tę wiedzę i poprowadzić swój zespół na nowy poziom współpracy i zaangażowania."

Dla kogo?

✔️ Dla kierowników odpowiedzialnych za zespół
✔️ Menedżerów szukających narzędzi i informacji do zarządzania zespołem
✔️ Specjalistów, którzy chcą doskonalić umiejętności swoich pracowników
✔️ Specjalistów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o ludzkich zachowaniach

Kupisz tutaj:

The Science of Leadership


 

3. Psychology 1: How Your Perception (Really) Works (34,99 pln)

“Dowiedz się, co dokładnie Twój mózg robi nieświadomie i przyłap go - wielokrotnie! - na przerabianiu tego, co widzisz.
W naszym postrzeganiu świata zachodzi mnóstwo procesów, których nie jesteśmy świadomi - a tak łatwo jest sprawić, abyśmy je dostrzegli! Gdy wiesz, gdzie szukać, możesz dostrzec te procesy na każdym kroku. To dzięki temu uczenie się o naszej percepcji jest tak interesujące i wzbogacające: nigdy więcej nie zobaczysz świata w ten sam sposób."

Dla kogo?

✔️ Dla początkujących studentów psychologii lub neuronauki
✔️ Każdego, kto chce się dowiedzieć, jak działa nasza percepcja
✔️ Wszystkich zainteresowanych psychologią lub ludzkim mózgiem

Kupisz tutaj:

Psychology 1: How Your Perception (Really) Works

 

4. Understand the Mind: 15 Fascinating Psychology Studies (34,99 pln)

“Starannie zaprojektowane eksperymenty mówią nam wiele o wyborach, których dokonujemy; o tym, jak się zachowujemy; i dlaczego myślimy tak, jak myślimy. W trakcie tego kursu poznasz szereg tych eksperymentów i dowiesz się dokładnie, co mówią one o Tobie i o ludziach, których spotykasz na co dzień."

Dla kogo?

✔️ Dla trenerów i doradców, którzy chcą lepiej zrozumieć swoich klientów
✔️ Studentów, którzy chcą uzupełnić swoją edukację psychologiczną o unikalne i przekonujące przykłady psychologii w akcji

Kupisz tutaj:

Understand the Mind: 15 Fascinating Psychology Studies

 

5. Gamification: Motivation Psychology & The Art of Engagement (34,99 pln)

“Sztuka zaangażowania i psychologia motywacji to kurs, który poszerzy Twoją wiedzę o ludziach i o tym co zachęca ich do robienia tego, co robią. Ten wyjątkowy kurs inspirowany jest nie tylko podręcznikami i eksperymentami naukowymi, ale także osobistymi doświadczeniami z pierwszej ręki. Doświadczeniami w nauczaniu dzieci, zarządzaniu zespołami i projektowaniu aplikacji."

Dla kogo?

✔️ Dla managerów i team leaderów
✔️ Nauczycieli
✔️ Projektantów UX
✔️ Rodziców

Kupisz tutaj:

Gamification: Motivation Psychology & The Art of Engagement


Jeśli masz grubszy portfel i szukasz czegoś bardziej specjalistycznego - dla doświadczonej absolwentki psychologii lub ambitnego studenta piątego roku - lepiej mogą sprawdzić się profesjonalne kursy stacjonarne. Problem w tym, że aby zapisać się na większość tego typu szkoleń, trzeba od razu podać dość szczegółowe dane uczestnika, jak również - w przypadku szkoleń przeznaczonych wyłącznie dla absolwentów psychologii - przesłać skan dyplomu. Może to być spora przeszkoda w kupowaniu szkolenia “na prezent”, jednak zawsze warto zapytać u źródła - organizatorzy szkoleń na pewno chętnie pomogą Ci znaleźć rozwiązanie.

Ciekawą ofertę stacjonarnych szkoleń dla psychologów znajdziesz na przykład tutaj:

https://pracownia-mm.pl/oferta/
http://academiapsyche.pl/
https://www.dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=kalendarz
https://www.akademiamojapsychologia.pl/


2. Książki - sprawdzony prezent dla psychologa

Tutaj nie potrzeba wyjaśnień - psycholodzy kochają czytać. Ale co wybrać? Spieszymy Wam z pomocą w znalezieniu konkretnych książkowych pozycji. Zapytaliśmy naszych użytkowników, jaką książkę kupiliby znajomym psychologom na prezent. Prezentujemy Wam wybrane tytuły z ich propozycji, jak również własne sugestie.

1. Toksyczni rodzice - Susan Forward (od 22,81 pln)

"Pacjenci Susan Forward to ludzie skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani. Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem “toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia.(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

2. Dziwne przypadki ludzkiego mózgu - Sean Kean (od 25,74 pln)

"Naprawdę dziwne są przypadki ludzkiego mózgu, fascynujące i straszne jednocześnie, a w ujęciu Sama Keana stają się wciągające niczym najlepszy kryminał! Bo opowieści o tym, co kryło się w koronowanych i prezydenckich głowach oraz głowach zwykłych śmiertelników, którzy mimo woli zapisali się na kartach neurochirurgii, są absolutnie niezwykłą historią. Czytając o perypetiach owych pacjentów i neurochirurgów, którzy – czasem przypadkiem, metodą prób i błędów (na ludzkich głowach!), a czasem świadomie idąc pod prąd tendencjom swojej epoki – odkrywali tajemnice mózgu, zyskujemy wgląd w procesy zachodzące w ludzkim wnętrzu i rozwiązania najróżniejszych zagadek(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

3. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman (od 30,45 pln)

"Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, rozważa te zagadnienia i daje istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia." (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

4. Chcę być kochana tak jak chcę - Katarzyna Miller, Ewa Konarowska (od 21,99 pln)

"Bestseller "Chcę być kochana tak jak chcę", to książka-poradnik, książka-terapia, książka-przygoda, w której Katarzyna Miller i Ewa Konarowska zastanawiają się, w jaki sposób można otrzymać miłość dokładnie taką, jakiej się chce i jakiej się potrzebuje. Te relacje ze spotkań psychoterapeutki z dziennikarką to połączenie terapii i przyjacielskich zwierzeń. Są uzdrawiającymi rozmowami doświadczonych kobiet.”(...) (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

5. W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich - Eric Berne (od 33,99 pln)

"Światowy bestseller przetłumaczony na kilkadziesiąt języków! Książka znanego psychiatry amerykańskiego o wielkich walorach dydaktycznych. Przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Omawia typowe sytuacje społeczne, ujmując je w konwencji "gier". Uczy sposobów poprawy wzajemnych kontaktów między ludźmi, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka.(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

6. Paradoks czasu - Philip Zimbardo, John Boyd (od 56,05 pln)

"Jak odzyskać dzień wczorajszy, cieszyć się dniem dzisiejszym i zapanować nad dniem jutrzejszym?Fascynująca lektura o znaczeniu czasu w życiu każdego z nas. Czym jest teraźniejszość, kiedy to w mgnieniu oka dzieje się wszystko, co rzeczywiste? Czym staje się przyszłość widziana przez okulary teraźniejszości? W końcu - czym jest przyszłość, gdy uwzględnimy czas, jaki nadejdzie po naszej śmierci? Autorzy zadają te pytania, przyglądając się upływowi życia ludzkiego i strukturze zmiany.(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

3. Biżuteria “branżowa" - elegancki prezent dla psychologa

Jeszcze rok temu, biżuteria w kształcie litery “Psi” (będącej symbolem psychologii) była praktycznie niedostępna w polskich sklepach (również internetowych). Postanowiliśmy to zmienić i wprowadziliśmy do naszej oferty delikatne kolczyki w kształcie litery Psi. Nie sprowadzamy ich z zagranicy, tylko wykonujemy na zamówienie (według naszego projektu) u polskiego jubilera z Łodzi. Do produkcji naszych kolczyków wykorzystuje on srebro o próbie 925. Biżuterię wysyłamy w eleganckim, czarnym pudełeczku, które stanowi doskonałe dopełnienie tego produktu. Prezentowy must-have!

[Kupisz tutaj] (49 pln)
 

A co dla psychologa-mężczyzny (jeśli nie jest zainteresowany kolczykami)? Tradycyjnie “męskiej” biżuterii dla psychologów na razie nie ma w naszej ofercie; nie udało nam się też znaleźć żadnego polskiego sprzedawcy z taką ofertą. Z pomocą przychodzi jednak serwis Etsy, poprzez który kupicie np. takie spinki do mankietów:

[Kupisz tutaj] (ok. 163 pln)

 

4. Kubek, torba, gadżety dla psychologów - zabawny prezent dla psychologa

Kawa smakuje najlepiej w kubku “Psychologist powered by coffee” lub w wyjątkowym kubku ze złotym napisem “Keep talking, I’m diagnosing you”:

[Kupisz tutaj] (31 pln)

 

[Kupisz tutaj] (46 pln)

 

Notatki najprzyjemniej zapisuje się w notesie z granatową, lekko połyskującą, aksamitną w dotyku oprawą:
 

[Kupisz tutaj] (49,90 pln)

 

Książki najwygodniej nosi się w grubej, bawełnianej torbie “Trust me, I’m a psychologist”

[Kupisz tutaj] (39 pln)

 

Podsumowując: najfajniejsze (według nas! ;)) gadżety dla psychologów znajdziesz oczywiście w naszym sklepie, https://sklep.psychopraca.net/. Wszystkie produkty pakujemy ekologicznie i estetycznie, a paragon zawsze umieszczamy w paczce osobno, tak aby przed wręczeniem prezentu nie trzeba było niszczyć ładnego opakowania (na produktach nie ma przyklejonych ani nadrukowanych cen).
 

5. PsychoKALENDARZ 2020 - praktyczny prezent dla psychologa

Na “PsychoKALENDARZ” natknęliśmy się podczas przeprowadzania ankiety prezentowej i od razu wpadł nam w oko. PsychoKALENDARZ 2020 to połączenie kalendarza, organizera i planera. Zaprojektowany przez psychologa, stworzony z pasją i dbałością o środowisko naturalne. Organizacja, planowanie i rozwój w jednym.

[Kupisz tutaj] (109 pln)


A Wy? Co chcielibyście dostać w prezencie?

Uwaga! Ceny podane w tekście są aktualne na dzień publikacji artykułu, ale mogą ulegać zmianie.

Inne artykuły

Najlepsze prezenty dla psychologów

Święta, urodziny, obrona pracy dyplomowej… Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla studenta psychologii, a może dla świeżo upieczonej absolwentk...

Czytaj więcej

Jak wygląda praca nauczyciela wspomagającego-terapeuty? Wywiad

Jak wygląda praca nauczyciela wspomagającego? Ile zarabia nauczyciel wspomagający? Jakie dodatkowe kursy trzeba ukończyć? Na te i inne pytania odpowie...

Czytaj więcej

II edycja Warszawskiej Konferencji Nowości Psychologicznych PsychoScience 2019

Dla części magistrantów obrona pracy to zwieńczenie kilkunastu lat nauki i zakończenie przygody z edukacją. Dla innych to dopiero początek – prawd...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.