Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Opieka nad starszymi w święta i dni wolne – kiedy możesz spodziewać się premii za pracę

Praca za granicą wiąże się z trudnościami dotyczącymi powrotu na święta. W niektórych zawodach niemożliwe jest wrócenie do Polski, by spędzić ten wyjątkowy czas w gronie najbliższych. Zdarza się jednak, że niektórzy sami decydują się pozostać w pracy w tym okresie, a otrzymać wolne w innym terminie, gdyż jest to dla nich korzystne pod względem materialnym.

Premie za święta i dni wolne

Pracując w roli opiekunki osoby starszej najczęściej można wrócić do Polski, by spędzić święta z rodziną. Wiele osób jednak korzysta z możliwości dodatkowego zarobku, jakie oferują pracodawcy. W przypadku carework.pl jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ stawki za spędzenie dni świątecznych są znacznie wyższe niż w przypadku pozostałych dni. Dla wielu osób to ogromny zastrzyk gotówki, który pozwoli im spełnić marzenia lub osiągnąć ustalony niegdyś cel.

Dodatkowe korzyści z późniejszego wyjazdu

Osoby, które mimo to wracają do Polski mogą liczyć się z bardzo wysokimi kosztami transportu w okresie świątecznym. Zarówno podróż samolotem, pociągiem czy busem może być dużym wydatkiem. Również z tego powodu wiele osób decyduje się wyjechać po okresie świątecznym, kiedy bilety są znacznie tańsze. Ci, którzy wolny czas chcą spędzić z biurem podróży również wolą wybierać terminy po świętach, kiedy w miejscach docelowych nie ma już takich tłumów, a ceny są zdecydowanie niższe.

Satysfakcja i niesienie uśmiechu

Zdarza się, że osoba starsza będąca pod opieką opiekuna nie ma nikogo bliskiego lub nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Czas świąteczny jest dla takiej osoby niezwykle trudny, rozczarowujący i smutny. Pozostając ze swoim podopiecznym, oprócz dodatkowego zarobku, można zyskać coś o wiele cenniejszego – świadomość, że podarowało się komuś uśmiech, zrozumienie i uwagę. Dla takich właśnie chwil wiele osób decyduje się na wykonywanie tego trudnego i wymagającego, aczkolwiek wspaniałego zawodu.

artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Praca zdalna czy stacjonarna – kiedy pracownik jest wydajniejszy?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło lub umowy zlecenie, a także te samozatrudnione mogą wybrać jeden z dwóch modeli pracy. W...

Czytaj więcej

Jak znaleźć złoty środek między misyjnością swojej praktyki a korzyściami biznesowymi?

Pewien wykładowca na zajęciach z grupą studentów pierwszego roku psychologii zadał pytanie „Dlaczego chcecie Państwo zostać psychologami?”. Wśr...

Czytaj więcej

Psycholodzy dla Ukrainy

Ruszamy z akcją #psycholodzydlaUkrainy, tak aby wszystkim potrzebującym osobom łatwiej było znaleźć pomoc w tym trudnym czasie....

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.