Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Noc poprzedzająca rozmowę kwalifikacyjną – jak się przygotować?

Dodano: 5 listopada 2015 Autor: Administrator

Są noce, które sobie odpuszczamy i jesteśmy potem niewyspani, ale noc poprzedzająca rozmowę kwalifikacyjną na pewno nie jest jedną z nich. Jak najlepiej przygotować się przed ta ważną rozmową?

W przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, trzeba zapoznać się z podstawowymi informacjami i pozycją firmy, w której będziemy ubiegać się o pracę. Przećwiczmy własne odpowiedzi na wszelkie pytania, które możemy otrzymać. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą zoptymalizować wydajność naszej rozmowy, a sukces zależy nie tylko od informacji:

 

1) Wyśpij się dobrze
Potrzebujesz solidnych ośmiu godzin snu, aby zmaksymalizować koncentrację i opanować zdolność do radzenia sobie z sytuacją stresową. Jeśli będziesz wypoczęty będziesz bardziej zrelaksowany, twoje odpowiedzi będą się płynne i logiczne, a świeży wygląd i zachowanie dadzą lepsze wrażenie. Pamiętaj o wygodnym podłożu do spania, szczególnie materace piankowe dostarczają relaksujących wrażeń. Ciemna i przewietrzona sypialnia też odgrywają dużą role w poprawie zasypiania i spania.

 

2) Daj sobie czas na wyciszenie przed snem
Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej powinno zakończyć się w poprzednich dniach, więc nie wkuwamy jeszcze informacji w nocy poprzedzającej rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli jednak jesteś zmuszony do przygotowania na ostatnią chwilę, zakończ na co najmniej godzinę przed snem. Wyłącz światła, telewizor (światło hamuje produkcję melatoniny co zmniejsza jakość snu), przygotuj się do spania spokojnie popijając filiżankę herbaty wolną od kofeiny lub leżąc w wannie, aby pomóc sobie odpocząć i zrelaksować się.

3) Zorganizuj się, by rano zyskać dodatkowy czas
Ubrania gotowe na rano i zaplanowana trasa do lokalizacji z góry. Dzięki temu zyskamy więcej czasu, aby dotrzeć na miejsce i dużo czasu, by przygotować się rano bez pośpiechu (pęd produkuje hormony stresu i sprawi, że poczujesz się o wiele bardziej zestresowany i zdenerwowany, niż już jesteś).

4) Śniadanie na sukces
Po dobrze przespanej nocy zjedz energetyzujące śniadanie.Upewnij się, że zawiera białko dla skupienia, tłuszcz dla uzyskania trwałej energii (na przykład awokado,doskonałym źródłem zdrowego tłuszczu, które można jeść na grzance), pożywne źródło węglowodanów(np.kasza lub bogaty w błonnik chleb pełnoziarnisty) i /albo owoce lub warzywa, aby dodać bogate  w przeciwutleniacze paliwo na cały dzień i pomóc naszemu mózgowi pracować na pełnych obrotach.

5) Pobudź twój mózg i ciało ćwiczeniami
Na dzień przed rozmową o pracę (i nie później niż godzina dziewiętnasta w nocy przed), należy uzyskać co najmniej trzydzieści minut umiarkowanych ćwiczeń pobudzających układ krążenia. To pomoże pozbyć się stresu i nerwów i będzie promować szybsze zaśnięcie i głębszy sen. Jeśli masz czas rano przed rozmową, idź na energiczny spacer, nawet jeśli to tylko na kilka minut (lub zaparkuj kilka przecznic dalej, by dojść do lokalizacji). To sprawi, że poczujesz się bardziej pobudzony i pewny siebie, doda blasku w oczach i koloru na policzkach. Będzie to oznaka dla przyszłego pracodawcy o twojej witalności i zdrowiu.

Jeśli dobrze przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej i zapewnisz sobie mocny sen, optymalną żywność i ćwiczenia zwiększysz kilkakrotnie własne szanse na zdobycie nowej pracy i zrobisz dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy.

 

Artykuł sponsorowany

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.