Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Recenzja książki "Golden Matrix. Jak nawiązać efektywny kontakt z Twoim Klientem"

Dodano: 27 lipca 2016 Autor: Administrator

Kontakt z klientem to temat złożony i omawiany na wielu szkoleniach. Adam Ubertowski, doświadczony szkoleniowiec i psycholog, poświęcił temu zagadnieniu swoją najnowszą książkę o obco brzmiącym tytule Golden Matrix. Jak nawiązać efektywny kontakt z Twoim Klientem? Czymże jest ta złota matryca? Na co może przydać się przedsiębiorcy czy pracownikowi działu sprzedaży?

Mimo obcego brzmienia, założenia modelu Golden Matrix są niezwykle proste. Skorzystać z niego może każdy, od ulicznego sprzedawcy po trenera prowadzącego szkolenia ze sprzedaży. Podstawą jest prawidłowe mierzenie sił na zamiary. Książka porządkuje też patrzenie na relację z klientem. Nie każda relacja z klientem wymaga długotrwałego pielęgnowania i analizowania jego potrzeb, co proponuje się współcześnie podczas szkoleń biznesowych:

Nie potrafiłem tego uchwycić, a tym bardziej zwerbalizować, ale czułem w kościach, że jest tutaj jakieś generalne pomieszanie pojęć. Że większość nie ma racji, sądząc, iż sprzedaż samochodu premium (w domyśle: w pakiecie z wieloletnią piekielnie drogą usługą serwisową) to dokładnie to samo, co sprzedaż turyście pamiątkowego magnesu na lodówkę (w domyśle: nigdy się już nie spotkamy, bo nawet jak pan tu jeszcze kiedyś powróci, to nie kupi drugiego magnesu).

Co więcej, warto mieć świadomość na temat swoich zasobów – i wykorzystywać je w określonym typie kontaktu z klientem – czy będzie to akwizycja, sprzedaż klasyczna, budowanie relacji czy negocjacje pozycyjne. Adam Ubertowski w swoim modelu sugeruje, że każdy może odnaleźć obszar kontaktu z klientem, w którym będzie dobrze sobie radzić. Dodatkowo przedstawia szereg technik, które można zastosować w praktyce.

Adam Ubertowski pisze z lekkością, stosując język przyjazny każdemu użytkownikowi i wzbogaca tekst obrazowymi przykładami. Golden Matrix jest krótką książką, która ma szansę wesprzeć każdego, kto zajmuje się kontaktem z klientem proponując konkretne rozwiązania i sposoby na radzenie sobie w rzeczywistości sprzedażowej. 

Książkę "Golden Matrix. Jak nawiązać efektywny kontakt z Twoim Klientem" można zamówić tutaj: http://oficynka.pl/pl/p/Golden-Matrix.-Jak-nawiazac-efektywny-kontakt-z-Twoim-Klientem/625

Recenzja: Anna Kaczmarczyk, autorka bloga "Tysiąc żyć" (http://tysiaczyc.blogspot.com/)

Źródło zdjęcia: oficynka.pl

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.