Oferuję: Praktyki i wolontariat Warszawa, mazowieckie

Zostań mentorem w fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland

Dodano: 11 lipca 2019 Ważne do: 10 sierpnia 2019 Wyświetleń: 83 Autor: Big Brothers Big Sisters of Poland
Zadania
Mentor spotka się z dzieckiem raz w tygodniu, przez minimum rok. Celem spotkań jest nawiązanie przyjacielskiej relacji, a zadaniem mentora jest pomaganie dziecku w jego rozwoju. Dzięki nawiązanej relacji dziecko wie, że oprócz rodziców jest ktoś, kto je wspiera oraz na kogo może zawsze liczyć.
Ile czasu?
Wolontariusz spotyka się z dzieckiem raz w tygodniu przez okres minimum roku.
Opis projektu
Wiele osób pragnie pomagać, a nasza fundacja daje ku temu wyjątkową możliwość. Jeśli jesteś gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby zmienić życie dzieci na lepsze, zostań Mentorem!
Misją Big Brothers Big Sisters of Poland jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze.
Mentorzy spotkają się z podopiecznymi raz w tygodniu. W trakcie tych spotkań mogą wybrać się na wycieczkę, pójść na spacer, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę lub po prostu porozmawiać. Mentor i podopieczny nawiązują relację, zaprzyjaźniają się – dzięki temu podopieczny ma jeszcze jedną bliską osobę, która może mu służyć radą i pomocą. Obie strony umawiają się, że relacja potrwa co najmniej rok.
Więcej informacji: www.bbbspoland.org
Dodatkowe wymagania
Mentor to osoba, która: – ukończyła 20 lat, – jest niekarana, – chce nawiązać przyjacielską relację z dzieckiem, – płynnie posługuje się językiem polskim.
Oferujemy
Przez cały czas trwania relacji Mentor ma wsparcie Specjalisty ds. Relacji. Dodatkowo przechodzi szkolenie z zakresu „Roli Mentora, jego obowiązków i sposobów na zbudowanie przyjacielskiej relacji z dzieckiem”. Fundacja przedstawia także pomysły na wspólne spędzanie czasu oraz zapewnia wejściówki na wybrane atrakcje.

Odpowiedz na ogłoszenie

Dane autora

Użytkownik: Big Brothers Big Sisters of Poland
Telefon: 223245200

fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland
Grzybowska 5a
00-132 Warszawa