Oferuję: Szkolenia i konferencje Gdynia, pomorskie

KRYZYS A EMOCJE. Jak wspierać nastolatka w kryzysie emocjonalnym 27-28.04.2019

Dodano: 10 lutego 2019 Ważne do: 12 marca 2019 Wyświetleń: 81 Autor: paulina_chach
Charakter i zakres szkolenia

Szkolenie ma na celu poszerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności niezbędnych do udzielania pierwszego wsparcia psychologicznego nastolatkom zmagającym się z kryzysem psychologicznym. Przedstawione na nim zagadnienia pozwolą na szersze rozumienie zachowań młodzieży dotkniętej nagłymi trudnościami oraz wyposażą uczestników w narzędzia umożliwiające adekwatną reakcję na zachowanie nastolatka w kryzysie i zgłaszane przez niego potrzeby.


Przez dwa dni szkoleniowe uczestnicy rozwiną umiejętności:

- zdefiniowania i rozumienia specyfiki kryzysu nastolatka
- identyfikowania obszarów do pracy interwencyjnej
- konstruowania planu bezpieczeństwa w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia dziecka
- adekwatnego reagowania na zgłaszane myśli samobójcze
- udzielania skutecznego wsparcia poprzez interwencje psychologiczne
- budowania sojuszu opartego na bezpieczeństwie i zaufaniu
- rozpoznawania trudności charakterystycznych dla nastolatków
- odróżniania kryzysu od innych trudności natury psychologicznej wymagających odmiennych form wsparcia
- odróżniania kryzysów wymagających interwencji psychologicznej od kryzysów normatywnych
- współpracy z rodzicami mającej na celu poprawę sytuacji nastolatka


Dla kogo

Szkolenie skierowane jest do studentów psychologii, pedagogiki i kierunków pokrewnych oraz do osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie pomocy psychologicznej nastolatkowi w sytuacji kryzysowej.

Forma zajęć

Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatowej uzupełnianej informacjami teoretycznymi.
Praca oparta będzie na przypadkach zaczerpniętych z praktyki prowadzących. Uczestnicy poznają również modele i najważniejsze techniki pracy z młodzieżą. Będą mieli okazję wcielić się w rolę osoby udzielającej pomocy i przeprowadzić rozmowy w oparciu o zdobyte umiejętności.

Warsztat prowadzony będzie przez dwóch psychologów, psychoterapeutów z doświadczeniem w pracy interwencyjnej i terapeutycznej. Szerokie i zróżnicowane doświadczenie prowadzących umożliwia wielowymiarowe omówienie poruszanych zagadnień z jednoczesnym zadbaniem o indywidualne potrzeby kursantów.

Zapewniamy materiały dla każdego z uczestników. Szkolenie zakończy się wręczeniem zaświadczeń z informacją o ukończeniu kursu.

Termin szkolenia:

27.04.2019 - 28.04.2019

Sobota 9:00 - 17:00
Niedziela 9:00 - 17:00

Zapewniamy poczęstunek, kawę oraz herbatę dla uczestników

Koszt szkolenia i warunki udziału

Całkowity koszt dwudniowego szkolenia i materiałów wynosi 280 zł w przypadku płatności do 31.03.2019. Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać również po tym terminie, do 12.04.2019 i wówczas opłata wynosi 310 zł.

Zapisy drogą mailową. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać pod adresem poznanie.psychologia@gmail.com.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie rozumiemy jako przekazanie organizatorom informacji o chęci uczestnictwa i dokonanie opłaty za szkolenie.

Prowadzący szkolenie

Paulina Chachuła - psycholożka i psychoterapeutka pracująca w nurtach systemowym i psychodynamicznym. Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie kształciła się w ramach całościowego szkolenia psychoterapeutycznego, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Zawodowo związana była z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Ośrodkiem Adopcyjnym oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie zdobyła doświadczenie w pracy interwencyjnej i terapeutycznej z nastolatkami oraz rodzinami. Na co dzień pracuje jako psychoterapeutka w prywatnym gabinecie, gdzie z sukcesami prowadzi psychoterapię indywidualną nastolatków oraz rodzin. Prowadzi również działania wspierające nastolatków oraz ich rodziny w ramach innych projektów i instytucji.

Artur Gębka – psycholog, interwent kryzysowy, terapeuta pracujący w nurcie Terapii Poznawczo – Behawioralnej oraz szkolący się w Terapii Dialektyczno - Behawioralnej. Na co dzień pracuje z młodzieżą z zaburzeniami lękowymi, depresją, chwiejnością emocjonalną, z tendencją do samookaleczeń, myśli i zachowań samobójczych. Przez wiele lat związany z Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Gdyni, gdzie zdobywał doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w kryzysie oraz współprowadził półtoraroczne programy stażowe dla studentów i absolwentów psychologii. Aktualnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdańsku, gdzie prowadzi psychoterapię osób dorosłych, dzieci, w tym głownie nastolatków w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prowadzi również specjalistyczne szkolenia dla pracowników instytucji pomocowych oraz organizacji.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa :)

Odpowiedz na ogłoszenie

Dane autora

Użytkownik: paulina_chach
Telefon: 798 646 789

Gabinet Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Paulina Chachuła, Poznanie Psychologia
ul. Słupecka 27/1
81-316 Gdynia